DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 24.12.2016 00:21:08 

ChS T Á Y G E T É

Vrh "A" krok za krokem...

Štěňátka z vrhu "A" odjíždějí do nových domovů...

 

 
 
 
9.1.2015 - Štěňátkům jsou dva měsíce a to je ten pravý čas opustit rodné hnízdo a zažít spoustu radostí v nových rodinách... Jako první odjely Awilda a Ananke, v neděli pak pojede Amynka a Růženka. Eda s námi zůstane až do února...
 
 
O víkendu 27.-29.12.2014 se na štěňátka přijela podívat Lucka Kozlová s Terezkou. Tatínek miminek Cany zůstal doma, ale holky mu určitě vyprávěly, jak krásné děti má...
V neděli jsme se pak seznámili s posledními páníčky - z Litoměřic se na slečnu Oranžovou přijela podívat rodina Vlkova. A tak naše "prvorozená"  pojede do Litoměřic :)
 
 
V pondělí 22.12.2014 přijel skontrolovat naše štěňátka pan doktor Mužík z veterinární kliniky Vedilab v Plzni. Všechna štěňátka jsou v pořádku a tak mohla dostat své první očkování a byly jim zavedeny čipy.
Ve středu 24.12.2014 proběhlo vážení štěňátek a oproti víkedovým váhám přibrala všechna štěňátka o dalších 500g během tří dnů... Baští granulky Hill´s, které jim moc chutnají a už si  na ně troufnou i v suché, nerozmočené verzi :)
 
O víkendu bylo štěňátkům  pět týdnů. Každým dnem se zlepšují jejich pohybové schopnosti a tak se jim opět rozšíří "výběh". Největší radost jim však udělá, když je pustíme úplně volně a mohou si běhat kde chtějí.
Kromě jedné holčičky mají všechna štěňátka své nové majitele, kteří se na ně moc těší.
 
 
Dnes jsou našim mimínků tři týdny. Během posledního týdne začala všechna běhat a používat zrak, sluch i čich. Nejvíce nám přibírá náš jediný chlapák, který dnes překonal hranici 1700g. Holky mají okolo 1500g. Daisynka se o ně pořád moc hezky stará, přes den jde za nimi na každé zakňourání, v noci se už všichni krásně vyspíme :)
Dneska bude probíhat velká přestavba - štěňátka dostanou nový, větší vyběh ;)
 
 
Štěňátkům je čtrnáct dní a všechna krásně prospívají - mají za sebou první odčervení a první stříhání drápků.
Začínají se stavět na nohy a chodit po všech čtyřech, rozlepila se jim očka a bezpečně poznají přítomnost maminky Daisynky :)
Taky už máme vybraná jména:
 
Holčičky budou:                                                        Chlapeček bude:
Ananke Táygeté (slečna zelená)- zadaná                                       Andrae Táygeté - zadaný
Agapi Amy Táygeté (slečna žlutá) - zadaná
Awilda Táygeté (slečna oranžová) -zadaná
Alayla Táygeté (slečna béžová) -zůstává v ChS
Aqua Táygeté (slečna růžová) - zadaná
 
 
 
V neděli 9.11.2014 se nám narodila štěňátka - máme 5 holčiček a jednoho kluka.
Všechna štěňátka měla vyrovnané porodní váhy a do 6. dne po porodu svou hmotnost zdvojnásobila...
Barva jejich kožíšků je od smetanové po krémovou, kdy nejtmavší kožíšek má slečna Žlutá a náš chlapák, který má zatím "pracovní jméno" Albert :)
 

 

Krok za krokem...
 
Velikánské poděkování patří celé rodince Bednářových!!!
Péťo, díky za obrovskou pomoc!!!
 
9.11.2014 - Celou noc byla Daisynka neklidná a my s ní..., ráno teplota stále 36.7°C, odcházím do práce - vypadá to, že u porodu bude páníček ;)
V 9.00 hod odešla plodová voda
V 11.50 se narodila první holčička označená oranžovou stužkou, další je slečna růžová, zelená a žlutá...ve 14.25 hod se rodí první chlapeček a hned za ním ve 14.35 hod poslední holčička bez stužky (později béžová/hnědá).
Daisynka byla úžasně statečná a o miminka se začala hned po porodu vzorně starat.
 
8.11.2014 - ...dnes ráno byla teplota 36,7°C a poprvé Daisynka nedojedla svou porci granulek... Vypadá to, že se už brzy dočkáme...
 
6.11.2014 - ...i když "to" může přijít kdykoliv, stále Daisynce dopřáváme procházky, na kterých ńeztrácí chuť a energii :)
Každodenním měřením teploty se ujišťujeme, že je zatím stále čas...
 
3.11.2014 - Krásná zpráva přišla od majitelky Canyho Lucky Kozlové - Cany - Little Violet´s Like A Hurricane si o víkendu dokončil na výstavě v Praze Junior Šampiona ČR - moc gratulujeme a jsme pyšní na to, že tatínek našich štěňátek je takový krasavec!!!
 
2.11.2014 - 55. den - každý den je pro Daisynku namáhavější a namáhavější...
Nesmíme nic nechat náhodě a tak již dnes vařím vývar pro posilnění během porodu... v mrazáku se neztratí ;)
Taky jsme dnes přivítali první opravdu vážnou zájemkyni o štěňátko!
 
31.10.2014 - ...a takhle odpočívá budoucí maminka nejraději ;)
 
 
 
30.10.2014 - ...konečně jsme našli chvilku a sestavili porodní bednu...
Daisynka se do ní hrdě posadila a zapózovala...jen kdyby tušila, co ji za pár dní čeká :)
 
 
28.10.2014 - 50. den březosti...
Přijely se za námi podívat Peťa a Markét a přivezly pro Daisynku porodní bednu a další věcičky do výbavy. Tím, jak Daisynku vidíme stále, nemáme pocit, že by byla nějak prostorově výraznější, ale podle Peti a Markét je prý Daisynka pěkná = má velké bříško ... :)
 
25.10.2014 - Pomalu ale jistě začínáme připravovat výbavičku... Od Ali Valentové jsme dostali tyhle krásné rozlišovací gumičky pro prvních pár dní,. Moc děkujeme!!!
 
 
23.10.2014 - Daisynku stále neopouští chuť k jídlu a tak jsme začali krmit 3x denně... Od období před nakrytím přibrala Daisynka už 5kg.
 
16.10.2014 - Daisynka dost odpočívá a hodně pije. Přešli jsme na krmení 2x denně, ale stejně mám pocit, že by mohla žrát neustále...
Jedno foto z dnešní procházky...
 
 
13.10.2014 - Dnes 37. den... jen pár dotyků sonem a máme jistotu...jsou tam!!! Nezmizela!!! Veterinář je sice už nedokáže spočítat, ale prý jich bude dost!!!
Hurááá, teprve teď můžeme tuhle novinku odtajnit veřejnosti...
 
10.10.2014 - Daisy se nám začíná kulatit, ale může to bý i zvýšenou chutí k jídlu... a přeci jen do 35. dne může děloha plody vstřebat...rozhodujeme se tedy jít ještě na jednu sono kontrolu - objednáváme se na pondělí 13.10.
 
2.10.2014- Odjeli jsme do Zlína pomáhat s přípravou MSR, to jeslti na start nastoupíme se rozhodne dnes po sono kontrole, kterou nám udělají ve Zlíně...
Tak bohužel... start na MSR musíme oželet... Daisy a Cany budou mít štěňátka!!!!
 
29.9.2014 - Dnes je to 21. dní od překrytí a tak vyrážíme na první ultrazvuk. Takhle brzy jedeme i z toho důvodu, abysme se mohli rozhodnout, zda startovat s Daisynkou na VIII. MSR ve Zlíně nebo ne...
Pan doktor sice vidí "něco" co by mohla být štěňátka, ale nedají se zatím rozeznat od bublinek plynu ve střevech... Nezbývá než počkat...
 
8.9.2014 - Rozhodujeme se o překrytí a tak večer po práci opět vyrážíme směr Želešice u Brna. Oba aktéři dělají trochu "fóry", ale jen co se nám schovali za roh domu, dochází ke spojení a překrytí...
 
7.9.2014 - Po tříhodinové jízdě přijíždíme brzy ráno  s Daisynkou za ženichem až do Želešic. Po krátkém seznámení probíhá krytí bez větších problémů a bez zásahu majitelů.
 
4.9.2014- Druhý náběr Progesteronu - hodnota stoupá téměř podle učebnice - krytí bude v neděli 7.9.2014
 
2.9.2014 - První náběr Progesteronu - hodnota je nízká, ale pokud bude stoupat tak jak má, tak by krytí mělo proběhnout v sobotu.
 
25.8.2014 - Daisy začala hárat...